ALIN COEN BAND TRIO PHOTO

Alin Coen Band (DE)

Dá se říci, že členové hudební skupiny Alin Coen Band se potkali ve správný čas na správném místě. Poprvé se setkali před 6 lety v temné zkušebně ve městě Weimar. Tři muži – Jan Frisch ( el. kytara), Philipp Martin (basová kytara) and Fabian Stevens (bicí) byli schopni vytvořit atmosféru, která umožnila vyniknout vřelému hlasu Alin Coen a obohatila citlivé balady této mladé písničkářky. Ale kapela nebyla jen o doprovodu vynikající zpěvačky. Byli to čtyři hudebníci, kteří chtěli rozvinout svoji nevšední, zvukově zajímavou spolupráci.
V roce 2010 skupina vydala své debutové album „Wer bist du?“ („Kdo jsi ?“), které se prodalo asi ve 30 000 ks. Během svého posledního turné kapela vystupovala mezinárodně v téměř vyprodaných malých i velkých koncertních halách. V roce 2011 Alin Coen Band vyhráli prestižní „German Songwriter Prize“ (cenu německých písničkářů) v kategorii nováčků.
Nyní, na sklonku vydání svého druhého alba „We’re Not The Ones We Thought We Were“ (Nejsme ti, kdo jsme si mysleli, že jsme), může kapela říci, že je více ambiciózní a provokující, než jejich debut. Charakterizuje jej strhující zvuk s odvážnými vokály a hudebním aranžmá. Má globální nádech, což je způsobeno také tím, že většina písní je napsána v angličtině. Výjimečné texty, které píše sama zpěvačka, jsou básněmi a krátkými příběhy. Píseň „A No is a No“ (Ne, je prostě ne) se staví proti násilí ve vztazích. Další píseň nazvaná “ Disconnected“ (Odpojeni ) hovoří o odcizení mezi lidmi a procesem výroby věcí, které používají. Toto jsou témata, která poukazují na slabosti naší společnosti, o kterých se zanícením Alin Coen hovoří.
Název „We’re Not The Ones We Thought We Were“ ( „Nejsme ti, kdo jsme si mysleli, že jsme“), může být chápán jako prohlášení-deklarace, která se týká uvědomění si života a našeho postoje vůči němu. Nové písně reflektují mysl a srdce generace lidí, kteří nemohou najít sami sebe a přesto nepřestávají hledat.