SK3c0cbd_united_islands2

Startuje open-air festival United Islands of Prague 2014!

Kam se jít podívat a co užít? V Kinského zahradě dnes vystoupí jeden z hlavních taháků letošního ročníku – britská zpěvačka Ella Eyre, která přijede se svým velkým hitem Waiting All Night. Brány festivalu ve 14:30 otevřou pražští oblíbenci Republic of Two.

V Kinského ale zahrají i indie rockeři Childhood, bulharská zpěvačka Dena, která je pro svůj styl často spojována se zpěvačkou M.I.A., němečtí Astrid North a českou scénu zastoupí třeba Never Sol, Nylon Jail nebo Sklenik. Vstupenky do Kinského zahrady stojí 250 Kč a prodávají se na www.unitedislands.cz/vstupenky, v kamenných pobočkách www.ticketstream.cz a budou k dostání rovněž i na místě. Jedná se o dvoudenní permanentky na všech 20 koncertů v zahradě.

Všechny ostatní scény jsou dnes zdarma a to jak venkovní tak klubové. Na Střeleckém ostrově zahraje francouzský multi-instrumentalista Hugo Kant, jazzová zpěvačka a pianistka Susana Sawoff, či výborný hammondkář Brian Charette.

Na Kampě mimo jiné oblíbená kapela Smola a hrušky, jež se může pyšnit obrovskými čísly zhlédnutí svých klipů na YouTube. Na Petříně pak budou Fallgrapp – velká naděje slovenské scény, ČR pak budou reprezentovat Kieslowski se svým elektronickým podáním folku.

Od 22 hodin se pak rozezní všech sedm klubů (Roxy, Jazz dock, MeetFactory,  Rock café, Lávka, Zephyr a La Loca). Vybrat pár lahůdek je těžké, ale doporučujeme třeba Trains of Thoughts (AU), Bottled In England (DK), Alin Coen Band (DE), Ashram (IN), Repetitor (SRB) ale bude i electro-swing night, Kalaka Crioul Band (PT).

Kompletní program si ostatně můžete sami sestavit na www.unitedislands.cz/program a nasdílet ho následně přátelům na Facebook. :)